Головна


Шаблони мотиваційних листів:Звернення декана

25 листопада 2014 радіофізичний факультет, який був заснований у 1952 році, отримав нову назву – факультет радіофізики, біомедичної електроніки та комп’ютерних систем. Нова назва факультету відображає всі існуючі на сьогодні напрями і аспекти підготовки фахівців на факультеті, а саме 5 кафедр факультету здійснюють традиційну підготовку фахівців з радіофізики та електроніки в комплексі з необхідними у сучасному світі знаннями в галузі комп’ютерних та інформаційних систем і технологій. Унікальне поєднання фізики, біології, медицини та електроніки є основою спеціалізацій на кафедрах фізичної та біомедичної електроніки, а також молекулярної та медичної біофізики. На сьогодні факультет готує фахівців за спеціальностями

  • 105 “Прикладна фізика та наноматеріали”;
  • 126 “Інформаційні системи та технології”;
  • 176(153) “Мікро- та наносистемна техніка”.

Спеціальність 126 має технічну спрямованість, а в навчальних планах за спеціальностями 105 та 176 присутня велика кількість IT дисциплін.
При факультеті діють три науково-дослідні лабораторії, всесвітньо відома Радіофізична обсерваторія, яка має статус Національного надбання України. На факультеті ведуться наукові дослідження світового рівня, присвячені найсучаснішим проблемам взаємодії електромагнітного випромінювання з речовиною для розв’язання задач військово-промислового комплексу, інформаційних і нанотехнологій, екології, медицини і охорони здоров’я, дослідження космосу, розробки та оптимізації біофізичних технологій. Студенти факультету отримують необхідні для подальшої роботи практичні навички як в університеті, так і в провідних наукових установах національної академії наук. У рамках договорів з університетами країн Європейського Союзу з метою удосконалення підготовки бакалаврів та магістрів здійснюється обмін студентами старших курсів. Випускники факультету працюють за обраним напрямком на посадах інженерів та співробітників науково-дослідних інститутів, в тому числі медичних, керівників та менеджерів компаній, що спеціалізуються в галузі електроніки та засобів телекомунікацій. Наші фахівці є затребуваними на ринку IT галузі як програмісти, системні адміністратори тощо. Серед випускників факультету є засновники відомих IT компаній Харкова та України, таких як АВС, CSltd, співробітники міжнародних компаній GlobalLogicInc, Gameloft, SPS CommerceInfiniteRetailPower та інших. Останні роки довели, що диплом випускника факультету радіофізики, біомедичної електроніки та комп’ютерних систем є визнаним за кордоном – багато випускників працюють за грантами або на постійній основі в далекому зарубіжжі.

Проф. С. ШУЛЬГА, декан факультету радіофізики, біомедичної електроніки та комп’ютерних систем