Радіофізична обсерваторія

Радар дециметрового діапазону, діаметр параболічних антен - 15 м

Радар дециметрового діапазону, діаметр параболічних антен – 15 м


Радіофізичної обсерваторія розташовується біля с. Гайдари Зміївського району Харківської обл. (На території 22 га) і біля с. Гракове (рознесений пункт спостереження).
До складу обсерваторії входить Комплекс для дистанційного зондування навколоземного космічного простору ( Національне надбання України ). Комплекс використовується в навчальному процесі на радіофізичному факультеті: тут виконуються лабораторні роботи, студенти проходять навчальну радіотехнічну практику, проводяться вимірювання, результати яких є основою кваліфікаційних робіт бакалаврів з напряму підготовки “прикладна фізика” та дипломних робіт магістрів за спеціальністю “радіофізика і електроніка”. Результати досліджень, які були отримані з використанням “Комплексу” “, включені в лекційні курси.
Поєднання технічних можливостей “Комплексу …” та науково-технічних баз Харківських наукових організацій – РИАН НАНУ, ХНУРЕ, Інститут іоносфери, ІРЕ НАНУ – ставить г. Харьков на одне з провідних місць у світі в галузі дистанційних досліджень навколоземного простору.

Інтерв’ю професора Чeрногора Л.Ф. для каналу 2+2 про обсерваторію, її устрій і завдання: