Кафедра космічної радіофізики


chornogor

Завідувач кафедри: Чорногор Леонід Феоктистович, доктор фізико-математичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки та техніки, тел.: , к. 3-1, E-mail:Leonid.F.Chernogor@gmail.com.
Кафедра космічної радіофізики здійснює підготовку бакалаврів, спеціалістів і магістрів за двома спеціалізаціями:

  • «Космічна радіофізика»:
  • фундаментальна підготовка радіофізиків-дослідників з кінетичної теорії, фізики космічної плазми, поширення радіохвиль, методів моделювання та дослідження параметрів процесів в навколоземному космічному просторі від Землі до Сонця, вивчення фундаментальних механізмів нелінійних явищ у космічному середовищі, теорії побудови радіотехнічних систем і методів дистанційного радіозондування атмосфери та геокосмосу, отримання фундаментальних знань з обробки випадкових сигналів та їх застосування до прогнозування космічної погоди.

  • «Радіоастрономія»:
  • фундаментальна підготовка радіоастрономів-дослідників з глибокими теоретичними знаннями фізичних процесів у ближньому та дальньому космосі, практичними знаннями застосовувань методів радіоастрономічних досліджень та технічних засобів визначення параметрів космічних радіосигналів, вивчення теорії побудови радіоастрономічних систем, отримання фундаментальних знань з обробки, відображення та архівування радіоастрономічної інформації.

При підготовці фахівців особлива увага приділяється вивченню комп’ютерної техніки та комп’ютерних технологій при вирішенні професійних завдань будь-якого рівня.

space2

Передавальний пристрій

space3

Пристрій для прийому і обробки сигналів

Сайт кафедри.