«

»

Mar 16

Всеукраїнський турнір зі спортивного програмування

hnups

21 лютого 2021 року в університеті пройшов всеукраїнський турнір зі спортивного програмування Karazin university Programming Cup (новина про захід на сайті Kharkiv IT Cluster), в якому взяло участь понад 200 студентів, серед яких були як учні університетів нашої країни, так і інших країн. Турнір проходився на платформі.
Спонсорами заходу були такі компанії AJAX, DEV-PRO, EPAM, Global Logic, GO IT, Intego group, NIX.
Ідеєю заходу було привернути в сферу програмування нових людей, дати їм можливість оцінити свої здібності, а також зробити серйозний виклик учасникам, які вже є досвідченими в спортивному програмуванні. Для цього завдання були розділені на 2 рівня складності, де 2 рівень вирішували виключно досвідчені учасники.
Основна мета турніру – вирішити за виділені 5 годин якомога більше завдань за якомога меншу кількість часу і спроб компіляції коду. Так само оцінювалася якість коду. До вирішення було надано 12 алгоритмічних задач – 9 відповідали 1-ому рівню складності. Решта 3 були підвищеної складності.
Активну участь в організації Karazin university Programming Cup прийняло студентське наукове товариство нашого факультету і його голава студент групи РБ-31 Булова Андрій. Захід проходив у онлайн форматі з YouTube трансляцією відкриття, на якому виступали студенти, які взяли участь в організації, а також заступник декана факультету РБЕКС з навчальної роботи Олександр Думин, декан факультету математики та інформатики Григорій Жолткевич і проректор з науково-педагогічної роботи Анатолій Бабічев. Також до трансляції приєдналися представники різних IT компаній і розповіли про можливості кар’єрного розвитку в цій сфері.
Наступні 5 годин учасники розв’язували поставлені завдання, результати розв’язань у онлайн режимі оновлювалися в рейтинговій таблиці, проте в останню годину таблицю була заморожена, щоб створити ефект несподіванки для учасників.
Переможці оголошувалися так само на онлайн трансляції. Всього було нагороджено 8 команд в різних номінаціях:
• 1 місце – «Корифеї» – номінація для досвідчених учасників (починаючи з обласного рівня участі в олімпіадах), які розв’язували задачі обох рівнів складності;
• 3 місця – «Загальний залік» – переможці в межах 1 рівня складності;
• 3 місця – «Кращі першокурсники» – учасники серед студентів 1 курсу, що набрали найбільшу кількість балів;
• 1 місце – «Кращі школярі» – учні шкіл, що набрали найбільшу кількість балів;
Серед переможців були команди Львівського, Київського і Харківського політехнічного університету. Серед учнів шкіл переможцями стали представники 45 гімназії міста Харків.
Всі переможці отримали цінні призи та пообіцяли взяти участь в наступному році.

hnups

Напишіть відгук