23 лютого в нашому університеті відбувся очний тур Всеукраїнської олімпіади з фізики факультету радіофізики, біомедичної електроніки та комп’ютерних систем (РБЕКС) Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна «Радіоолімпіада»для учнів 10-11 класів. Одним з переможців цього заходу став одинадцятикласник Харківського фізико-математичний ліцей № 27 Чернов Кирило.
Ми зв’язалися з Кирилом та запитали про його враження від Радіоолімпіади та його подарунків.
– Ви зайняли 1 місце у Всеукраїнській олімпіаді з фізики факультету радіофізики, біомедичної електроніки та комп’ютерних систем (РБЕКС) Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна «Радіоолімпіада»для учнів 10-11 класів. На цій олімпіаді було нагороджено переможців, розкажіть, який приз достався Вам, Ваші враження від нього?
– За перемогу в «Радіоолімпіаді» я, як і всі переможці, отримав багато призів, серед яких були досить корисні в побуті, наприклад, флешка, але найбільш значущою нагородою став сертифікат на занурення з аквалангом.
– Ваші світлини з басейну. Вам сподобалось занурення?
– Від занурення я отримав незабутні відчуття, тому що раніше жодного разу не пірнав на таку глибину, а тим паче з аквалангом, а тільки плавав з трубкою і маскою по поверхні. Завжди хотів стрибнути з парашутом і пірнути з аквалангом і ось одне з бажань несподівано збулося.
– Що було складніше, одягати акваланг чи вирішувати задачі з фізики?
– Насправді, техніку занурення я опанував досить швидко, та й завдання з фізики не були надто складні. Але, я б сказав, що з аквалангом пірнати було важче, тому що це новий досвід для мене. Досить незвично, коли ти на глибині 3-5м і дихаєш тільки ротом з балона зі стисненим повітрям. На олімпіадах все відбувається в набагато менш стресовій обстановці.
– Що запам’яталось Вам з самої олімпіади? Яка задача, на Вашу думка була найбільш доречною і цікавою?
– Олімпіада була досить цікавою, завдання нестандартні, таких в звичайних шкільних збірниках не зустрінеш, але в той же час вони не були сильно складними. Мені сподобалось задача, в якій проводилася аналогія між пластинами конденсатора і такими елементами природи як дощові хмари і поверхня Землі.
– Чи є у Вас якісь побажання щодо організації майбутніх «Радіоолімпіад»?
– Хотілося б, щоб в подальшому ви не знижували рівень олімпіади і завдання залишалися такими ж цікавими. І спасибі за обід, поки ми чекали результатів, це було максимально доречно.
– Вже склали ЗНО? Куди плануєте поступати?
– Так, уже здав всі іспити, на які був зареєстрований. З ВУЗом ще не до кінця визначився, але моя подальша освіта точно буде пов’язана з комп’ютерними науками, тому що у мене це виходить і мені подобається займатися кодінгом.
– Дякую, за відповіді! Бажаємо наступних перемог та успіхів.
– До побачення.
Jun 03